فایل ورد مقاله مکانيايي دفاتر تسهيل گري و خدمات نوسازي بافتهاي فرسوده شهري در شيراز با استفاده از فرآيند تحليل شبکه اي (ANP)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مکانيايي دفاتر تسهيل گري و خدمات نوسازي بافتهاي فرسوده شهري در شيراز با استفاده از فرآيند تحليل شبکه اي (ANP) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مکانيايي دفاتر تسهيل گري و خدمات نوسازي بافتهاي فرسوده شهري در شيراز با استفاده از فرآيند تحليل شبکه اي (ANP)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مکانيايي دفاتر تسهيل گري و خدمات نوسازي بافتهاي فرسوده شهري در شيراز با استفاده از فرآيند تحليل شبکه اي (ANP)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مکانيايي دفاتر تسهيل گري و خدمات نوسازي بافتهاي فرسوده شهري در شيراز با استفاده از فرآيند تحليل شبکه اي (ANP) :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:25
نویسنده(ها):
سیدمحمد علی سخائی – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهر، دانشگاه غیرانتفاعی نور طوبی تهران
امیر سام بختیاری نسب – کارشناس ارشد عمران گرایش سازه، دانشگاه علوم و تحقیقات فارس

چکیده:
مسئله مهم در شهرها رسیدن به توسعه پایدار است و به منظور توسعه پایدار شهری در محیط جغرافیایی، طرح ها و اقدامات بهسازی و نوسازی شهر باید متناسب با ساختار اکولوژیک آن منطقه صورت گیرد زیرا که یک شهر متشکل از مجموعه ای از نظامهای کالبدی، تاریخی، اقتصادی و اجتماعی است. در حال حاضر بسیاری از شهرهای کشور با مسئله ای به نام بافت های فرسوده مواجه هستند. این بافت ها یا هسته های قدیمی شهرها بوده و به مرور زمان دچار فرسودگی و عدم کارایی شده اند و یا در دوران معاصر بدون رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی شکل گرفته و از این رو اکنون با مسائل و مشکلات بسیاری روبرو بوده و این مشکلات را به کل شهر نیز تسری می دهند. بهنظر می رسد در بافت های فرسوده با توجه به وسعت دامنه و شدت مسائل گریبانگیر این بافت ها کارآمدترین رویکرد که بتوان برای مواجهه با کاستی ها و نارسائی ها اتخاذ نمود، نیل به اهداف توسعه پایدار در عرصه بهسازی و نوسازی این بافت ها می باشد. امروزه شناسایی، رتبه بندی معیارها و مکان یابی خدمات و مراکز مختلف شهری امری مهم در برنامه ریزی و طراحی شهری محسوب می شود و در واقع این موضوع به تصمیم گیری مناسب تر مسئولان و مدیران شهری کمک شایانی می کند. در این تحقیق تلاش گردیده مکان یابی دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی، برای تسریع در روند نوسازی بافتهای فرسوده شهری در راستای نیل به اهداف پایدار انجام گیرد. روش پژوهش توصیفی- تحلیلی، پرسشنامه و برای بررسی موضوع از سیستم اطلاعات جغرافیایی، GIS فرایند تحلیل شبکه ای ANP استفاده شده است. با توجه به وجود 1691 هکتار بافت فرسوده مصوب در کلانشهر شیراز و معضلات و مشکلات موجود در زمینه نوسازی آنها، سه محدوده بافتهای فرسوده شهری مصوب شامل محلات کشن، قاآنی و چوگیا برای بررسی در نظر گرفته شده است.

توضیحات بیشتر