فایل ورد مقاله بررسي غلظت سرب در خاک هاي اطراف اتوبان آزادگان و ارتباط آن با برخي ويژگيهاي فيزيکي و شيميايي خاک

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي غلظت سرب در خاک هاي اطراف اتوبان آزادگان و ارتباط آن با برخي ويژگيهاي فيزيکي و شيميايي خاک دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي غلظت سرب در خاک هاي اطراف اتوبان آزادگان و ارتباط آن با برخي ويژگيهاي فيزيکي و شيميايي خاک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي غلظت سرب در خاک هاي اطراف اتوبان آزادگان و ارتباط آن با برخي ويژگيهاي فيزيکي و شيميايي خاک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي غلظت سرب در خاک هاي اطراف اتوبان آزادگان و ارتباط آن با برخي ويژگيهاي فيزيکي و شيميايي خاک :


محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات:8
نویسنده(ها):
سمیه اسماعیلی – دانشجوی کارشناسی ارشد علوم خاک دانشگاه شاهد
عبدالامیر بستانی – استادیارگروه علوم خاک دانشگاه شاهد

چکیده:
عوامل متعددی ازجمله عوامل صنعتی، حمل و نقل و ترافیک جاده ای ،استفاده از کمپوست زباله های شهری در اراضی کشاورزی و آبیاری اراضی با فاضلاب شهری باعث افزایش فلزات سنگین از جمله سرب در خاک می شود هدف از این تحقیق بررسی وضعیت سرب و ارتباط آن با برخی ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاک در اراضی کشاورزی اطراف اتوبان آزادگان می باشد. بدین منظور نمونه برداری از فواصل منظم از خاک های اطراف اتوبان آزادگان از عمق 30-0 سانتی متری وفاصله 3 متری از حاشیه اتوبان صورت گرفت. سرب کل به روش هضم با مخلوط چهار اسید ودر ظرف تفلون اندازه گیری شد. همچنین برخی ویزگی ها شامل بافت خاک ،کربن آلی ،کربنات کلسیم معادل و گنجایش تبادل کاتیونی نیز با روش های استاندارد اندازه گیری شدند. نتایج نشان داد غلظت سرب کل بین mg kg-1 5/27 تا 5/263 متغییر می باشد. این نتایج نشان می دهد که سرب برخی از نمونه ها بالاتر از حد مجاز می باشد. نیز نتایج حاصل از همبستگی جزء بین سرب کل و ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی خاک نشان داد که بین سرب و درصد رس و آهک به ترتیب در سطح یک و پنج درصد ارتباط معنی داری وجود دارد.

توضیحات بیشتر