فایل ورد مقاله بررسي غلظت فلزات سنگين سرب، کروم و کادميوم موجود در هواي دو منطقه بالا باد و پايين باد شهر مشهد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي غلظت فلزات سنگين سرب، کروم و کادميوم موجود در هواي دو منطقه بالا باد و پايين باد شهر مشهد دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي غلظت فلزات سنگين سرب، کروم و کادميوم موجود در هواي دو منطقه بالا باد و پايين باد شهر مشهد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي غلظت فلزات سنگين سرب، کروم و کادميوم موجود در هواي دو منطقه بالا باد و پايين باد شهر مشهد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي غلظت فلزات سنگين سرب، کروم و کادميوم موجود در هواي دو منطقه بالا باد و پايين باد شهر مشهد :


محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
سارا افراسیابی گرگانی – دانشجوی کارشناسی ارشد محیط زیست، دانشگاه بیرحند
علیرضا پورخباز –
مهری رضایی –
محمدرضا علی پور –

چکیده:
حضور فلزات سنگین از آلاینده های مهمی هستند که همراه ذره های معلق در جو پراکنده می شوند و به دلیل اثرات سمی و سرطان زایی این فلزها، اندازه گیری و کنترل غلظت آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است در این خصوص مطالعه ای بر روی غلظت سه فلز سرب، کروم و کادمیوم در دو منطقه بالا باد و پایین باد شهر مشهد، در چهار ماه (آذر تا اسفند 1390) انجام گرفت. فیلتر های نمونه برداری، با اسید نیتریک غلیظ هضم شده و فلزات توسط دستگاه جذب اتمی Perkin – Elmer AAnalyst 700 اندازه گیری شدند. میانگین فلزات سنگین سرب، کروم و کادمیوم در دو ایستگاه نمونه برداری در طول دوره مطالعه به ترتیب برابر با 027/1156، 73/900 و 61/29 نانوگرم بر متر مکعب بود که در مقایسه با استاندارد WHO کروم در دو ایستگاه با اختلاف معنا دار آماری بالا تر از سطح مجاز تعیین شده بود.. بیشترین غلظت سرب و کادمیوم در ماه اسفند و بیشترین مقدار کروم در ماه آذر مشاهده شد.

توضیحات بیشتر