فایل ورد مقاله ارائه خدمات نوين شهي در شهرها و نقش آن درتوسعه و ارتقاء جايگاه کلان شهرها (مطالعه موردي: شهر تهران)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارائه خدمات نوين شهي در شهرها و نقش آن درتوسعه و ارتقاء جايگاه کلان شهرها (مطالعه موردي: شهر تهران) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارائه خدمات نوين شهي در شهرها و نقش آن درتوسعه و ارتقاء جايگاه کلان شهرها (مطالعه موردي: شهر تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارائه خدمات نوين شهي در شهرها و نقش آن درتوسعه و ارتقاء جايگاه کلان شهرها (مطالعه موردي: شهر تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارائه خدمات نوين شهي در شهرها و نقش آن درتوسعه و ارتقاء جايگاه کلان شهرها (مطالعه موردي: شهر تهران) :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
فرداد عدالتخواه – شهردار ناحیه 6 منطقه 12 شهرداری تهران و کارشناس ارشد مدیریت شهری
مهدی شفقتی – دانشجوی دکترای جغرافیا، دانشگاه خوارزمی تهران
فریبرز احمدی دهکاء – عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان البرز و رئیس دانشگاه پیام نور واحد طالقان

چکیده:
سازماندهی و ارائه خدمات و منابع برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان و ساکنان شهر و مجموعه ای از اجزاء زنده ای که در شهر حضور یافته اند و با یکدیگر تعامل و ارتباط دارند را مدیریت شهری می نامند. شهرداری که مسئول مدیریت شهر استف بعنوان هسته مرکزی مسئول مدیریت، هدایت، نظارت راهبردی و جلب مشارکت سایر مجموعه های مرتبط می باشد. اکثر شهرهای بزرگ دنیا سالهاست که با مشکلاتی مانند ترافیک، آلودگی هوا، افزایش جمعیت، کمبود فضای سبز و امکانات مواجه هستن. مردم در شهرهای بزرگ گرفتار زندگی ماشینی می شوند و بجای درختان و فضای سبز، آسمان خراش ها و ساختمانها بر زندگی شان سایه می افکنند. شهر تهران از جمله این کلان شهرها است. که در سایه پیشرفت های سالیان اخیر خود، علاوه بر اینکه با مشکلات فوق در حال مقابله است، در عین حال می تواند با میان سایر شهرهای بزرگ دنیا نیز رقابت داشته باشد چرا که در سالهای اخیر پروژه هایی شاخصی در این شهر به اجرا درآمده است که از جمله آنها می توان به انجام طرح های بزرگ عمرانی مانند بزرگ راه ها، تونل های شهری، مترو، تاسیس و گسترش فرهنگسراها و پارکها، افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، دریاچه چیتگر، باغ پرندگان و ; اشاره کرد که می تواند گویای حاکمیت مدیریت و خدمات شهری در این کلان شهر باشد. در مقاله مورد نظر به ارائه این دستاوردها و عملیات اجرایی اشاره شده و ماحصل این تجربیات اجرایی و م دیریتی شهری در جهت ارتقاء جایگاه شهروندان و مدیریت کلان شهرها ارائه خواهد شد.

توضیحات بیشتر