فایل ورد مقاله ارائه راهکارهاي مناسب جهت رفع محدوديت هاي دست يابي به توسعه پايدار در بخشي از نوار ساحلي شهررامسر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارائه راهکارهاي مناسب جهت رفع محدوديت هاي دست يابي به توسعه پايدار در بخشي از نوار ساحلي شهررامسر دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارائه راهکارهاي مناسب جهت رفع محدوديت هاي دست يابي به توسعه پايدار در بخشي از نوار ساحلي شهررامسر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارائه راهکارهاي مناسب جهت رفع محدوديت هاي دست يابي به توسعه پايدار در بخشي از نوار ساحلي شهررامسر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارائه راهکارهاي مناسب جهت رفع محدوديت هاي دست يابي به توسعه پايدار در بخشي از نوار ساحلي شهررامسر :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
هانیه عسگر رمکی – دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران
نادر زالی – استادیار شهرسازی و برنامه ریزی منطقه ای، دانشگاه گیلان، رشت، ایران

چکیده:
این محدوده بخشی از نوار ساحلی شهر رامسر ازاستان مازندران بوده که به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. با وجود استقبال چشم گیری که هر ساله بیشتر و بیشتر نیز می شود، اما شهد این مسئله هستیم که روندی معکوس را در زمینه پایداری طی می کند. این روند می تواند بسیار نگران کننده باشد و مشکلات عدیدهای را به وجود آورد. زیرا شهرهای ساحلی از پربارترین و پویاترین منابع اکولوژیکی و بستر فعالیت های عظیم اقتصادی و اجتماعی در جهان به شمار می روند. منابع ارزشمند اکولوژیکی، تنوع زیستی و ذخایر سرشار نفت و گاز و فعالیت های عظیم اقتصادی این مناطق را به یکی از حساس ترین و ارزشمندترین مناطق در جهات تبدیل نموده است. در این پژوهش سعی بر آن شده است که ابتدا محدوده را معرفی کنیم سپس با استفاده از جدول SWOT محدوده را تحلیل نموده و محدودیت های دست یابی به توسعه پایدار و علل به وجود آمدن آنها را یافته و در نهایت بتوان راهکارهایی مناسب جهت ارفع آنها ارائه نمائیم.

توضیحات بیشتر