فایل ورد مقاله ارزشيابي زيست محيطي مکان شهرک هاي صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد با استفاده از منطق بولين و WLC

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزشيابي زيست محيطي مکان شهرک هاي صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد با استفاده از منطق بولين و WLC دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزشيابي زيست محيطي مکان شهرک هاي صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد با استفاده از منطق بولين و WLC  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزشيابي زيست محيطي مکان شهرک هاي صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد با استفاده از منطق بولين و WLC،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزشيابي زيست محيطي مکان شهرک هاي صنعتي استان کهگيلويه و بويراحمد با استفاده از منطق بولين و WLC :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:20
نویسنده(ها):
سید سعدی محقق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، همدان، ایران
سیدمسعود منوری – استادیار گروه علوم محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
سهیل سبحان اردکانی – استادیار گروه محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
امین حق ستان – دانش آموخته کارشناسی ارشد جنگلداری دانشگاه تهران

چکیده:
مکان یابی مناطق صنعتی با درنظر گرفتن پیامدهای اقتصادی و زیست محیطی یک عامل کلیدی در برنامه ریزی ها و مدییت مناطق می باشد. توسعه پایدار نیازمند یافتن روشی جدید برای طراحی و استقرار مناطق صنعتی است، تا بتواند تأثیر زیست محیطی منفی حاصل از ایجاد و بهره برداری صنایع را به حداقل برساند. در این مطالعه به مظور ارزشیابی زیست محیطی مکان شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد هشت پیراسنجه شیب، فاصله از راه های ارتباطی، فاصله از آبراه، فاصله از مناطق مسکونی، کاربری اراضی، مناطق حفاظت شده، فاصله از گسل و فاصله از مسیل مورد استفاده قرار گرفت. لایه های اطلاعاتی معیارها به محیط نرم افزار Arc GIS وارد گردید و با استفاده از منطق بولین لایه ها استاندارد شده و در نهایت نقشه تناسب استقرار صنایع تهیه گردید. سپس لایه های محدودیت شامل فاصله از گسل، فاصله از مسیل و مناطق حفاظت شده توسط منطق بولین استاندارد شدند. در نهایت با استفاده از معادله ترکیب خطی- وزنی در محیط GIS لایه ها تلفیق و نقشه مطولبیت استقرار صنایع بدست آمد. نتایج بیانگر آن بود که 20 لکه جهت استقرار صنایع در استان کهگیلویه و بویراحمد مناسب می باشد که در قسمت جنوب و شرق منطقه مورد مطالعه واقع گردیده اند. نتایج حاصل از روش ترکیب وزنی نیز نشان داد که 5/5 درصد از وسعت منطقه از مطلوبیت بالا جهت استقرار صنایع برخوردار است. همپوشانی نقشه موقعیت شهرک های صنعتی مستقر با نقشه حاصل از منطق بولین مشخص کرد که شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد در مناطق نامناسب واقع گردیده اند. همچنین نقشه حاصل از ترکیب وزنی- خطی نشان داد هیچکدام از شهرک های صنعتی استان در مناطقی بامطلوبیت بالا مستقر نشده اند.

توضیحات بیشتر