فایل ورد مقاله نقش المان هاي شهري بر زيباسازي و بهبود کيفيت بصري در فضاهاي عمومي شهري (نمونه موردي: شهر ساري)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقش المان هاي شهري بر زيباسازي و بهبود کيفيت بصري در فضاهاي عمومي شهري (نمونه موردي: شهر ساري) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقش المان هاي شهري بر زيباسازي و بهبود کيفيت بصري در فضاهاي عمومي شهري (نمونه موردي: شهر ساري)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقش المان هاي شهري بر زيباسازي و بهبود کيفيت بصري در فضاهاي عمومي شهري (نمونه موردي: شهر ساري)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقش المان هاي شهري بر زيباسازي و بهبود کيفيت بصري در فضاهاي عمومي شهري (نمونه موردي: شهر ساري) :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:21
نویسنده(ها):
اسفندیار مهری تالارپشتی – دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد رشت
رزا حبیبیان – دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد واحد سوادکوه
سیما خرمی طرقبه – دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد واحد سوادکوه

چکیده:
فضاهای شهری، صرفاً محل تردد شهروندان از محل سکونت به محل کار یا تفریح نیست؛ بلکه مکان هایی برای حضور مردم و تعامل اجتماعی آنهاست. در جامعه امروز که مسئله گتگو و مشارکت اجتماعی مردم در امور شهر و اداره آن مطرح استف طراحی و بهبود کیفیت فضاهای شهری باید به نحوی صورت گیرد که بتواند زمینه های تعامل اجتماعی شهروندان را فراهم سازد. در فضای عمومی شهرهاف حواص بصری در احساس تعلق به فضا و دریافت کیفیت های محیطی نقش بسزایی دارد، بنابراین ارتقا و بهبود کیفیت فضاهای عمومی شهری به عنوان یکی از مؤثرترین عوامل در القای حس بصری و زیباشناسی تجربه کنندگان این فضاها می باشد. فرض بر این است که استفاده از المان ها و نشانه های شهری می تواند یکی از راه های مناسب جهت زیباسازی و بهبود کیفیت فضاهای شهری- فضای تعاملاتی شهروندان- باشد. در این پژوهش با استفاده از روش توصیفی و مطالعه کتابخانه ای و میدانی (مشاهده، مصاحبه و ;) به بررسی نمونه های المان های اجرا شده در سطح شهر ساری با هدف تعیین نقش المان ها بر زیباسازی و ارتقای کیفیت بصری فضاهای عمومی شهرها پرداخته شده است. نتایج حاصل از پژوهش نشان می دهد که المان های شهری می توانند موجب غنای بصری شهر و فضاهای اجتماعی شوند.

توضیحات بیشتر