فایل ورد مقاله نقش عناصر معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در خانه هاي سنتي (نمونه موردي: خانه خواجه باروخ کرمانشاه)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقش عناصر معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در خانه هاي سنتي (نمونه موردي: خانه خواجه باروخ کرمانشاه) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقش عناصر معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در خانه هاي سنتي (نمونه موردي: خانه خواجه باروخ کرمانشاه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقش عناصر معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در خانه هاي سنتي (نمونه موردي: خانه خواجه باروخ کرمانشاه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقش عناصر معماري در بهينه سازي مصرف انرژي در خانه هاي سنتي (نمونه موردي: خانه خواجه باروخ کرمانشاه) :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:21
نویسنده(ها):
علی علایی – عضو هیئت علمی دانشگاه سما کرمانشاه
شیما غلامی – دانشجوی کارشناسی ارشد معماری علوم و تحقیقات کرمانشاه

چکیده:
اگر بخواهیم تعریف دقیق تر از عناصر تشکیل دهنده خانه های سنتی داشته باشیم در ابتدا باید اهمیت و نقش هر یک از عناصر را مورد برری قرار دهیم. این عناصر که شامل ورودی، هشتی، حیاط، ; هستند وقتی در نظام فکری معماری ایرانی و با در کنار هم قرار می گیرند، خانه را شکل می بخشد و در این میان برخی فرایندها همچون بهینه سازی مصرف انرژی نیز حائز اهمیت است. بطوری که استفاده بهینه از منابع انرژی، احترام به محیط زیست کاهش میزان مصرف انرژی های تجدید ناپذیر و استفاده از مصالح سازگار با اقلیم (بوم آورد)، از دیرباز جزء اصول هنر معماری ایران بوده است. که در نمونه خانه سنتی خواج باروخ کرمانشاه مورد مطالعه قرار گرفته است و نتیجه حاصل از این بررسی نشان می دهد که در طراحی و ساخت خانه های سنتی ایران معماری بدرستی رابطه کاهش مصرف انرزی را با عناصر معامری تشکیل دهنده خانه می دانسته و به آن توجه داشته است. روش مورد ا ستفاده در این تحقیق، تحقیقی توصیفی بوده که با بهره گیری از منابع کتابخانه ای و جمع آوری اطلاعات محیطی و میدانی تهیه و تکمیل گردیده است.

توضیحات بیشتر