فایل ورد مقاله مدلسازي و پيش بيني تغييرات دماي سالانه ايستگاه همدان با استفاده از مدل سري زماني باکس- جنکينز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مدلسازي و پيش بيني تغييرات دماي سالانه ايستگاه همدان با استفاده از مدل سري زماني باکس- جنکينز دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مدلسازي و پيش بيني تغييرات دماي سالانه ايستگاه همدان با استفاده از مدل سري زماني باکس- جنکينز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مدلسازي و پيش بيني تغييرات دماي سالانه ايستگاه همدان با استفاده از مدل سري زماني باکس- جنکينز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مدلسازي و پيش بيني تغييرات دماي سالانه ايستگاه همدان با استفاده از مدل سري زماني باکس- جنکينز :


محل انتشار: اولین همایش ملی جغرافیا، شهرسازی و توسعه پایدار
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
سیدحسین میرموسوی – استادیار گروه جغرافیای دانشگاه زنجان

چکیده:
در این مطالعه با استفاده از تحلیل های سری زمانی، دمای سالانه ایستگاه همدان (2013-1966) طی 53 سال پس از کنترل کیفی و عدم وجود استقلال در داده ها مورد بررسی قرار گرفت و از طریق مدل ARIMA دما تا سال 2025 برآورد گردید. در بررسی مدل (p d q)ARIMA، پس از تعیین مقدار روند درجه دو در الگوسازی چندجمله ای، بر اساس شاخک های معنادار خ ود همبستگی و خود همبستگی جزئی، د و الگوی (2 2 0) و (0 2 4) مناسب تشخیص داده شد که با توجه به معیار AIC و واریانس باقی مانده ها الگوی (2 2 0) = M1 الگوی برتر شناخته گردید. در نهایت بر اساس الگو (M1) دمای سالانه همدان تا سال 2025 برآورد گردید. نتایج حاکی از آن است روند دمای ایستگاه همدان افزایش معنی داری دارد و با توجه به طولانی دوره آماری می توان تأثیر پدیده گرمایش جهانی را در دمای این ایستگاه محتمل دانست.

توضیحات بیشتر