فایل ورد مقاله پهنه بندي آلودگي آبهاي سطحي با استفاده از سامانه اطلاعات جغرافيايي (مطالعه موردي: رودخانه حبله رود )

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله پهنه بندي آلودگي آبهاي سطحي با استفاده از سامانه اطلاعات جغرافيايي (مطالعه موردي: رودخانه حبله رود ) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله پهنه بندي آلودگي آبهاي سطحي با استفاده از سامانه اطلاعات جغرافيايي (مطالعه موردي: رودخانه حبله رود )  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله پهنه بندي آلودگي آبهاي سطحي با استفاده از سامانه اطلاعات جغرافيايي (مطالعه موردي: رودخانه حبله رود )،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله پهنه بندي آلودگي آبهاي سطحي با استفاده از سامانه اطلاعات جغرافيايي (مطالعه موردي: رودخانه حبله رود ) :


محل انتشار: ششمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
منصوره مهدوی – دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی محیط زیست دانشگاه تهران
لیلا رحیمی بلوچی –
معصومه احمدی پری –

چکیده:
رشد سریع جمعیت و محدودیت منابع آب و خاک با کیفیت مناسب جهت کاربری‌های گوناگون،‌ مشکلات فراوانی را در راه توسعه اقتصادی- اجتماعی همه جانبه و فراگیر در کشور پدید آورده است. درقرن حاضر، حفاظت سیستم حیاتی رودخانه از اهداف اصلی ساماندهی رودخانه ها در توسعه پایدار منابع آب به شمار می آید. استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی رویکرد گسترده ای در جهت بررسی رابطه بین کاربری اراضی و توزیع فضایی آلودگی منابع غیر نقطه ای فراهم می کند. در سال های اخیر، استفاده از GIS به منظور شناسایی و ارزیابی فرسایش و آلودگی غیر نقطه ای افزایش یافته است. در سطح استان سمنان اکثر جریانهای آبی بصورت موقتی بوده و تعدادی از رودخانه‌ها از جمله حبله رود دارای جریان دائمی می‌باشد. رودخانه حبله رود منبع اصلی آب زراعی شهرستان گرمسار است و تاثیر مهمی در اقتصاد و آبادانی منطقه دارد. در این مقاله با استفاده از نرم افزار GIS به پهنه بندی آلودگی آب رودخانه حبله رود در زیر حوزه گرمسار ناشی از منابع غیر نقطه ای( کشاورزی- صنعتی و مسکونی) پرداخته شده است. نتایج نشان داده است که در بخش وسیعی از زیرحوزه مورد مطالعه میزان آلودگی زیاد بوده و برنامه ریزی، ارایه راهکار های مدیریتی و پایش مستمر در جهت جلوگیری و کاهش میزان آلودگی رودخانه ضروری به نظر می رسد.

توضیحات بیشتر