فایل ورد مقاله استفاده از نانوکامپوزيتهاي پليمري خاک رس در بسته بندي ماکاروني جوانه گندم وتأثير آن بر زمان ماندگاري

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله استفاده از نانوکامپوزيتهاي پليمري خاک رس در بسته بندي ماکاروني جوانه گندم وتأثير آن بر زمان ماندگاري دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله استفاده از نانوکامپوزيتهاي پليمري خاک رس در بسته بندي ماکاروني جوانه گندم وتأثير آن بر زمان ماندگاري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله استفاده از نانوکامپوزيتهاي پليمري خاک رس در بسته بندي ماکاروني جوانه گندم وتأثير آن بر زمان ماندگاري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله استفاده از نانوکامپوزيتهاي پليمري خاک رس در بسته بندي ماکاروني جوانه گندم وتأثير آن بر زمان ماندگاري :


محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات:6
نویسنده(ها):
امیر وکیلی نظامی – شرکت زرماکارون-جاده قدیم کرج – قزوین- خیابان صنعت 5
رضا افشین پژوه – شرکت زرماکارون-جاده قدیم کرج – قزوین- خیابان صنعت 5
مهدی امینی – شرکت زرماکارون-جاده قدیم کرج – قزوین- خیابان صنعت 5
احسان سعادتمند – شرکت زرماکارون-جاده قدیم کرج – قزوین- خیابان صنعت 5

چکیده:
امروزه برای افزایش زمان ماندگاری و حفاظت مواد غذایی از اکسیژن، نور، میکروارگانیسم ها و رطوبت، از تکنیکهای نانو بهره می گیرند. نانوکامپوزیت های پلیمر(PNC) از جدیدترین روشها است. در تحقیق حاضر استفاده از (PCNC) نسبت به بسته بندی معمولی و تأثیر آن بر زمان ماندگاری ماکارونی جوانه گندم در ماه های 6، 12، 18 و 24 بررسی شده است. خاصیت بازدارندگی از نفوذ در بسته بندی PCNC، موجب کاهش 85% نفوذپذیری اکسیژن شد. خواص ارگانولپتیکی محصول با روش Taste panel پنج نقطهای هدونیک بررسی شد. خواص شیمیایی محصول در ماه های 6، 12 و 18 تفاوت چندانی با ماه ششم نداشت. اما با آنالیز آب پخت در ماه 24 ، نانو ذرات خاک رس در حد 1/4ppb مشاهده شد که می تواند عوارض سمی در بدن داشته باشد.کاربرد نانوذرات در بسته بندی به روش PCNC، سبب افزایش زمان ماندگاری تا حدود 3برابر نسبت به بسته بندی معمولی شد بدون اینکه در محصول تغییرات شیمیایی و یا مهاجرت صورت پذیرد. مهاجرت سیلیکا به محصول از ماه 18 شروع شد.

توضیحات بیشتر