فایل ورد مقاله تعيين سطح مس در جيره و سرم خون گاوهاي شيري استان چهارمحال بختياري و مقايسه آن با سطح استاندارد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين سطح مس در جيره و سرم خون گاوهاي شيري استان چهارمحال بختياري و مقايسه آن با سطح استاندارد دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين سطح مس در جيره و سرم خون گاوهاي شيري استان چهارمحال بختياري و مقايسه آن با سطح استاندارد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين سطح مس در جيره و سرم خون گاوهاي شيري استان چهارمحال بختياري و مقايسه آن با سطح استاندارد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين سطح مس در جيره و سرم خون گاوهاي شيري استان چهارمحال بختياري و مقايسه آن با سطح استاندارد :


محل انتشار: اولین همایش ملی الکترونیکی کشاورزی و منابع طبیعی پایدار
تعداد صفحات:8
نویسنده(ها):
آرش یدالهی – کارشناس ارشد علوم دامی،مشاور سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری
مهدی بابایی – مربی گروه علوم دامی،دانشکده کشاورزی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر کرد
غلامرضا قربانی – استاد گروه علوم دامی،دانشکده کشاورزی،دانشگاه صنعتی اصفهان

چکیده:
هدف از این مطالعه تعیین سطح مس جیره و سرم خون گاوهای شیری در گاوداری های صنعتی استان چهارمحال و بختیاری می باشد که طی این تحقیق تعداد 260 نمونه خون و 40 نمونه جیره از گاوهای شیری 40 گاوداری در شهرستان های فارسان، بروجن، لردگان، شهرکرد و گاوداری صنعتی زاگرس به صورت تصادفی انتخاب گردید. بر اساس نتایج این تحقیق میانگین مس جیره در این شهرستان ها به ترتیب 15/4، 20/11، 16/12، 21/13، 28/54 میلی گرم در کیلوگرم بوده که در مقایسه با بررسی مطالعات گذشته با نتایج این مطالعه، کمبودی در مس جیره گاوداری ها مشاهده نگردید. در این تحقیق میانگین شیر تولیدی نیز اندازه گیری شد. براین اساس بین مس جیره با تولید شیر یک همبستگی و ارتباط معنی دار به دست آمد (P<0.05) . میانگین مس سرم خون نیز در شهرستان ها به ترتیب 68/.، 77/.ف 69/.، 72/. میلی گیرم در لیتر و در گاوداری صنعتی زاگرس 55/.میلی گرم در لیتر بود که اختلاف معنی داری با سایر شهرستان ها دارد (P<0.05). در مقایسه با سطح طبیعی در منابع و گاوداری صنعتی، از لحاظ سطح مس کمبودی در سرم خون گاوهای شیری استان مشاهده نشد. در نتیجه بررسی حاضر، در میزان مس سرم خون و جیره گاوهای شیری گاوداری های مورد مطالعه در چهارمحال و بختیاری کمبودی مشاهده نگردید.

توضیحات بیشتر