فایل ورد مقاله تغيير سيستمهاي دفاعي آنتي اکسيدان در برخي از گونه هاي وحشي بادام (Prunus L. spp.) در اثر القاي تنش سرما

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تغيير سيستمهاي دفاعي آنتي اکسيدان در برخي از گونه هاي وحشي بادام (Prunus L. spp.) در اثر القاي تنش سرما دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تغيير سيستمهاي دفاعي آنتي اکسيدان در برخي از گونه هاي وحشي بادام (Prunus L. spp.) در اثر القاي تنش سرما  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تغيير سيستمهاي دفاعي آنتي اکسيدان در برخي از گونه هاي وحشي بادام (Prunus L. spp.) در اثر القاي تنش سرما،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تغيير سيستمهاي دفاعي آنتي اکسيدان در برخي از گونه هاي وحشي بادام (Prunus L. spp.) در اثر القاي تنش سرما :


محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات:5
نویسنده(ها):
شکیبا رجب پور – گروه زیست شناسی، دانشگاه پیام نور، تهران
کریم سرخه – استادیار، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز
آدریانو سوفو – استادیار، عضو هیئت علمی دانشگاه باسیلیکاتا- پوتنزای ایتالیا

چکیده:
گونه های وحشی بادام (Prunus spp.) مقاومت بالایی به درجات حرارت پائین از خود نشان دادند که این امر ناشی از سیستمهای دفاعی آنتی اکسیدان بوده، از این رو به عنوان منابع ژرم پلاسم قابل قبول جهت بهنژادی پایههای درختان میوه به حساب میآیند. واکنشهای آنتی اکسیدانهای آنزیمی در برگ گونه های بادام اندازه گیری گردید. تفاوت در میزان فعالیت آنتی اکسیداتیو در بین گونه های وحشی بادام تحمل به سرما را در این قبیل گونه ها افزایش داده است از این رو میتوانند جهت شناسایی ژنوتیپهای متحمل در برنامه های به نژادی سودمند واقع گردند.

توضیحات بیشتر