فایل ورد مقاله بررسي ترکيب و خواص فيزيکوشيميايي صمغ جديد حاصل از ريشه گياه چوبک خراساني (Acanthophyllum Borsczowii)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ترکيب و خواص فيزيکوشيميايي صمغ جديد حاصل از ريشه گياه چوبک خراساني (Acanthophyllum Borsczowii) دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ترکيب و خواص فيزيکوشيميايي صمغ جديد حاصل از ريشه گياه چوبک خراساني (Acanthophyllum Borsczowii)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ترکيب و خواص فيزيکوشيميايي صمغ جديد حاصل از ريشه گياه چوبک خراساني (Acanthophyllum Borsczowii)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ترکيب و خواص فيزيکوشيميايي صمغ جديد حاصل از ريشه گياه چوبک خراساني (Acanthophyllum Borsczowii) :


محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات:5
نویسنده(ها):
کامبیز جهان بین – دانشگاه شاهرود، دانشکده کشاورزی، گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی

چکیده:
یک هیدروکلوئید (صمغ) جدید بوسیله استخراج با آب گرم ( 50 درجه سانتیگراد) از ریشه های گیاه چوبک خراسانی بدست آمد. خالص سازی صمغ مذکور توسط کمپلکس شدن با هیدروکسید باریم اشباع انجام شد و منجر به تولید 13/5% صمغ خالص خشک شده در هوا (8/2% صمغ خالص خشک شده به روش انجمادی) گردید. بررسی ترکیبات شیمیایی صمغ نشان داد که صمغ استخراج شده از ریشه گیاه چوبک خراسانی دارای 14% رطوبت، 83/2% کربوهیدرات، 1% پروتئین و 1/5 خاکستر می باشد. آنالیز مونوساکاریدهای تشکیل دهنده صمغ توسط دستگاه کروماتوگرافی مایع با کارآیی بالا نشان داد که گالاکتوز، گلوکز، آرابینوز، رامنوز و اسید گالاکتورونیک به ترتیب با نسبت مولی 27/3، 7/5، 5/8، 1/2 و 1 در ساختار صمغ وجود دارند. مقدار ویسکوزیته و پ هاش محلول 1% صمغ در دمای 25 درجه سانتیگراد به ترتیب 53 میلی پاسکال ثانیه و 6/2 بود. صمغ گیاه چوبک خراسانی دارای فعالیت امولسیونی پایین و پایداری کف نسبتاً بالا است در نتیجه استفاده از آن در سیستم های غذایی به منظور بهبود ویژگیهای کف کنندگی توصیه می شود.

توضیحات بیشتر