فایل ورد مقاله بررسي مدت زمان و روشهاي مختلف پرايمينگ بر مولفه هاي جوانه زني بذر زيره سبز (Cuminum cyminum)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي مدت زمان و روشهاي مختلف پرايمينگ بر مولفه هاي جوانه زني بذر زيره سبز (Cuminum cyminum) دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي مدت زمان و روشهاي مختلف پرايمينگ بر مولفه هاي جوانه زني بذر زيره سبز (Cuminum cyminum)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي مدت زمان و روشهاي مختلف پرايمينگ بر مولفه هاي جوانه زني بذر زيره سبز (Cuminum cyminum)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي مدت زمان و روشهاي مختلف پرايمينگ بر مولفه هاي جوانه زني بذر زيره سبز (Cuminum cyminum) :


محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات:4
نویسنده(ها):
شکوفه غلامی – دانشجوی کارشناسی ارشد گروه زراعت واصلاح نباتات،دانشکده کشاورزی ،دانشگاه شاهد
مجید امینی دهقی – دانشیار دانشکده علوم کشاورزی و مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شاهد
داریوش طالعی – استادیار مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شاهد
زینب کبری پیشوا – دانشجوی کارشناسی ارشد علوم و تکنولوژی بذر، دانشکده کشاورزی، دانشگاه شاهد

چکیده:
زیره ی سبز (Cuminumcyminum) گیاهی علفی و یکساله از تیره ی چتریان و از جمله گیاهان دارویی صنعتی ارزشمند ایران به شمار می آید که هم به لحاظ تجاری و هم با توجه به حجم کم و ارزش بالا، صادرات آن به اقصی نقاط جهان دارای اهمیت ویژه ای بوده و مقرون به صرفه است. به منظور بررسی روشهای پرایمنگ و مدت زمان بر مولفه های جوانه زنی بذر زیره سبز آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی با دو فاکتور و 3 تکرار در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه شاهد در سال 1392 اجرا گردید. فاکتور نوع ماده پرایمینگ با 3 سطح شامل پلی اتیلن گلایگول (PEG6000) ، نیترات پتاسیم (KNO3) و کلرید پتاسیم (KCL) و فاکتور مدت زمان پرایمینک با 3 سطح (12، 24، 36 ساعت) بودند. نتایج نشان داد که نوع ماده پرایمینگ و تیمار مدت زمان بر اکثر شاخصهای اندازه گیری شده اثر معنیداری دارد. بیشترین درصد جوانه زنی و متوسط جوانه زنی روزانه مربوط به تیمار KCL (کلرید پتاسیم) با مدت زمان 24 بود و کمترین درصد جوانه زنی و متوسط جوانه زنی روزانه مربوط به تیمار KNO3 (نیترات پتاسیم) با مدت زمان 12 ساعت بود.

توضیحات بیشتر